NOVINKY

Novinky ze světa rychlostních disciplín, články z akcí, aktuality...
 

Zveme závodníky i diváky na jedinečnou akci - Friends Fest - festival americké kultury, který proběhne 11.8.2018 na Dostihovém závodišti v Pardubicích. V rámci tohoto festivalu, stejně jako předchozí ročníky, pořádáme Jackpotový závod. Tak neváhejte a přijeďte závodit nebo nás podpořit a užít si skvělou zábavu!

Další kolo závodů NBHA CZ bylo premiérově uspořádáno na Mitrovském statku. Areál s vlastní restaurací a perfektním zázemím pro závodníky přilákal opět hojný počet startujících.

Jestli nás počet startujících v prvním kole v květnu zaskočil, tak v druhém kole nám vyrazil dech! Přihlásilo se 50 startovních dvojic. V Barrel race ve třídě Open bylo nakonec 30 startujících.

S velkou lítostí oznamujeme, že se barelová klinika ruší 😢 kvůli neserióznosti zájemců o plánovanou lasařskou a horsemanship kliniku a jejich neschopnosti zaplatit do dnešního data zálohu, aby mohla být letenka pro Terryho objednaná, ruší se bohužel i klinika barelová. Pokud se totiž náklady na letenku nepodělí mezi více subjektů, vzroste cena....

Ve dnech 24. - 27. 5. 2018 proběhl Evropský šampionát v Barrel race a Pole bending v italské Cremoně při výstavě Salone del Cavallo di Cremona, v minulých letech pořádaný na podzim ve Veroně. Ani letos zde nechybělo zastoupení z České republiky!

První kolo letošních závodů naprosto předčilo všechna naše očekávání! Přihlásilo se přes 40 startovních dvojic. V Barrel race ve třídě Open bylo nakonec 26 startujících.

V termínu: 16. - 19.8. 2018 (15. - 20.8.2018 včetně cesty) bude pořádán World Cup v Číně - Qingdao city (Qingdao Liu Ting international airport).

Zásadní změny v Pravidlech pro rok 2018, které vyplynuly zejména z Valné hromady NBHA CZ konané 2.9.2017:

Tým musí být tvořen dvěma jezdci ve věku 13-18 let, a jedním team managerem za každou účastnickou zemi, který musí být starší 18 ti let a zvládat anglický jazyk.