NOVINKY

Novinky ze světa rychlostních disciplín, články z akcí, aktuality...
 

Srdečně zveme jezdce i diváky na Barelovou kliniku s americkým trenérem, jezdcem a několikanásobným šampionem Terrym McCutcheonem. Barrelová klinika je určená pro všechny , kteří se chtějí posunout nejen v barrel racingu, ale i v potřebné přiježděnosti a celkovém přístupu k tréninku koně.

Ačkoli u nás bylo již dávno po sezoně, ve Francii nikoli. Začátkem prosince se vydali dva čeští reprezentanti - Gabriela Aujeská a Matěj Kopecký na závody do Paříže konané při výstavě Salon du Cheval.

Poslední říjnový den se naše česká výprava vydala na dalekou cestu do francouzského Lyonu na Evropský pohár v Barrel race, pořádaný v rámci velkolepé výstavy Equita Lyon.

S koncem sezóny přichází také European Cup a další velké finálové závody. Jednimi z nich je i šampionát regionů (Grand Champion Delle Regioni) v Italském Travagliatu.
Na něj letos zavítaly hned dvě české jezdkyně, Kristýna Tesařová s koněm Dick Hill Bars a Karolína Podhájecká s koněm PB Discos Dancer.

Vzhledem k velmi úzké spolupráci české a polské NBHA se naši jezdci na pozvání každoročně účastní i Polského Finále NBHA. Tak tomu bylo i letos, i když již převládalo spíše chladnější počasí. Nově se finále konalo v jiném jezdeckém areálu - v Karpaczi.
Našim jezdcům se podařilo sesbírat některá umístění a my jim všem tímto gratulujeme!

Srdečně zveme všechny členy, jezdce a přátele NBHA CZ a rychlostních disciplín na společné vyvrcholení letošní sezóny 2018 a předávání ocenění těm nejlepším na slavnostním Galavečeru NBHA CZ.

V září se naše prezidentka Kristýna Tesařová po boku s viceprezidentkou Gabrielou Aujeskou zúčastnila Italského šampionátu Reggio Emilia. Na jednom z jejích koní, zkušenějším valachovi jménem Dick Hill Bars, závodila v dámském závodě také Gabriela.

Vyvěšení informací a propozic na Evropský pohár ve francouzském Lyonu je předzvěstí blížícího se podzimu... uzávěrka 10.10.2018!

Highpoint championi celou sezonu sbírali body v jednotlivých divizích a disciplínách a my jsme rádi, že je můžeme za jejich výkony náležitě pochválit!

Závodní sezóna je tímto za námi a musíme říci, že velmi úspěšně! Tolik jezdců a členů, jako v letošním roce snad ještě naše asociace nezažila. A moc nás to těší!

Jak jsme již psali v krátké reportáži z pátého kola - v rámci výstavy Koně v akci, jsme stejně jako v předchozích letech, zajistili ukázky rychlostních disciplín pro návštěvníky výstavy. Opět byly k vidění jízdy jezdců NBHA v disciplínách Barrel race a Pole bending a to jak v sobotu tak i v neděli.