NOVINKY

Novinky ze světa rychlostních disciplín, články z akcí, aktuality...
 

Druhé kolo NBHA jsme uspořádali v oblíbené aréně na Mitrovském statku Black Angus. Navzdory tomu, že před i po závodech panovaly letní tropy, v sobotu bylo celkem příjemných 20 stupňů. Písek v aréně si od loňského roka opět trochu lehl a tak koníci mohli běhat trochu rychleji, i když oproti tomu zas začali být opatrnější v obratech okolo sudů...

Evropského šampionátu v Barrel race a Pole bending v italské Cremoně se letos zúčastnila početná a silná výprava 4 českých jezdkyň s 5 koňmi: Kristýna Tesařová, Ester Bystroňová, Bára Kodadová a Gabriela Aujeská.

Nová sezóna zahájena! První kolo závodů proběhlo na Ranči Ježkův mlýn v Hoštce u Roudnice nad Labem. Bohužel počasí bylo spíš aprílové než májové, ale ani to neodradilo hojný počet startujících jezdců.

Srdečně zveme jezdce i diváky na Barelovou kliniku s americkým trenérem, jezdcem a několikanásobným šampionem Terrym McCutcheonem. Barrelová klinika je určená pro všechny , kteří se chtějí posunout nejen v barrel racingu, ale i v potřebné přiježděnosti a celkovém přístupu k tréninku koně.

Ačkoli u nás bylo již dávno po sezoně, ve Francii nikoli. Začátkem prosince se vydali dva čeští reprezentanti - Gabriela Aujeská a Matěj Kopecký na závody do Paříže konané při výstavě Salon du Cheval.

Poslední říjnový den se naše česká výprava vydala na dalekou cestu do francouzského Lyonu na Evropský pohár v Barrel race, pořádaný v rámci velkolepé výstavy Equita Lyon.

S koncem sezóny přichází také European Cup a další velké finálové závody. Jednimi z nich je i šampionát regionů (Grand Champion Delle Regioni) v Italském Travagliatu.
Na něj letos zavítaly hned dvě české jezdkyně, Kristýna Tesařová s koněm Dick Hill Bars a Karolína Podhájecká s koněm PB Discos Dancer.

Vzhledem k velmi úzké spolupráci české a polské NBHA se naši jezdci na pozvání každoročně účastní i Polského Finále NBHA. Tak tomu bylo i letos, i když již převládalo spíše chladnější počasí. Nově se finále konalo v jiném jezdeckém areálu - v Karpaczi.
Našim jezdcům se podařilo sesbírat některá umístění a my jim všem tímto gratulujeme!

Srdečně zveme všechny členy, jezdce a přátele NBHA CZ a rychlostních disciplín na společné vyvrcholení letošní sezóny 2018 a předávání ocenění těm nejlepším na slavnostním Galavečeru NBHA CZ.

V září se naše prezidentka Kristýna Tesařová po boku s viceprezidentkou Gabrielou Aujeskou zúčastnila Italského šampionátu Reggio Emilia. Na jednom z jejích koní, zkušenějším valachovi jménem Dick Hill Bars, závodila v dámském závodě také Gabriela.