NOVINKY

Novinky ze světa rychlostních disciplín, články z akcí, aktuality...
 

Každoroční finálové kolo NBHA CZ je za námi! Jak je již skoro tradicí - finále se uskutečnilo v Hoštce na Ranči Ježkův mlýn, kde je také pro rychlostní disciplíny jeden z nejlepších povrchů u nás v republice. Hlubší písek a větší aréna spolehlivě otestuje atletické schopnosti každé jezdecké dvojice a tak i letošní finálový souboj stál za to.

Highpoint championi celou sezonu sbírali body v jednotlivých divizích a disciplínách a my jsme rádi, že je můžeme za jejich výkony náležitě pochválit!

S pátým kolem jsme se vrátili na Mitrovskou arénu. Moc děkujeme majitelům areálu, že nám vyšli vstříc a upravili arénu dle našich požadavků. Jezdci tak opět mohli závodit ve skvělých podmínkách a na kvalitním povrchu, tak jak je na našich závodech standardem. Poslední jezdci se kvalifikovali na Národní Finále NBHA CZ, které vypukne již za pouhé dva...

NBHA CZ již čtvrtým rokem uspořádalo Jackpotový závod s dotací 16.000,- CZK v disciplíně Barrel race při Friends festivalu americké kultury konaném na Dostihovém závodišti v Pardubicích. Pro výherce byla kromě finanční výhry připravena i trofejní přezka.

Vyvěšení informací a propozic na Evropský pohár ve francouzském Lyonu je předzvěstí blížícího se podzimu...

Pardubické závodiště je pro nás již tradiční arénou a je radost se na toto historické místo každý rok vracet hned několikrát! Letos jsme zde se čtvrtým kolem byly poprvé, ale ještě se vrátíme v srpnu s jackpotovým závodem Friends Fest. Přesto, že místní aréna patří k těm mělčím a tvrdším, její velikost a zdejší zázemí vždy přiláká mnoho jezdců. I...

Třetí kolo proběhlo v půlce června v areálu kam se každým rokem vracíme na velkou arénu s dobrým povrchem - v Kozohlodech na ranči Dalu, nedaleko Kutné Hory. Máme to štěstí, že nás stejně jako v předchozích letech zastihlo teplé a slunné letní počasí.

Druhé kolo NBHA jsme uspořádali v oblíbené aréně na Mitrovském statku Black Angus. Navzdory tomu, že před i po závodech panovaly letní tropy, v sobotu bylo celkem příjemných 20 stupňů. Písek v aréně si od loňského roka opět trochu lehl a tak koníci mohli běhat trochu rychleji, i když oproti tomu zas začali být opatrnější v obratech okolo sudů...

Evropského šampionátu v Barrel race a Pole bending v italské Cremoně se letos zúčastnila početná a silná výprava 4 českých jezdkyň s 5 koňmi: Kristýna Tesařová, Ester Bystroňová, Bára Kodadová a Gabriela Aujeská.

Nová sezóna zahájena! První kolo závodů proběhlo na Ranči Ježkův mlýn v Hoštce u Roudnice nad Labem. Bohužel počasí bylo spíš aprílové než májové, ale ani to neodradilo hojný počet startujících jezdců.

Srdečně zveme jezdce i diváky na Barelovou kliniku s americkým trenérem, jezdcem a několikanásobným šampionem Terrym McCutcheonem. Barrelová klinika je určená pro všechny , kteří se chtějí posunout nejen v barrel racingu, ale i v potřebné přiježděnosti a celkovém přístupu k tréninku koně.